0
AKBANK
 • Sevgili Aileler,

  İlkokul öğrencilerinde tasarruf konusunda bir bilinç ve farkındalık yaratmak üzere yola çıktığımız "Akbank Ekonominin Kahramanı Çocuklar" Projesi'ne 2012 yılında başladık.

  Proje, konu ile ilgili özel bir eğitim alan Akbank çalışanlarından oluşan gönüllüler tarafından hayata geçiriliyor. İlkokul 3. ve 4. Sınıf öğrencilerine bir ders saati içinde, harçlıklarını sadece harcamak için değil, yardım ve tasarruf için de kullanabileceklerini anlatan eğlenceli bir etkinlik düzenliyoruz. Etkinlik sırasında oynadığımız oyun, hediye ettiğimiz Uğurböceği kumbarası ve "Ekonominin Kahramanı Çocuklar'ın Öyküsü kitabı ile öğrencilere eğlenirken öğrenebilecekleri bir etkinlik ortamı yaratmaya çalışıyoruz. Etkinlik sonrasında çocuklar artık 'Ekonominin Kahramanı' olduklarına dair sertifikalarını alıyorlar.

  Etkinliklerimiz ve bu internet sitesinde paylaşılan içerikler konunun uzmanları tarafından 8-10 yaş grubuna uygun olarak hazırlandı.

  Sizler de bu web sitesindeki bilgilerden faydalanarak çocuklarınızı harçlıkları ile ilgili konularda yönlendirebilirsiniz.

 • Çocuklarınıza ekonomiyi nasıl öğretiyorsunuz?

  Çocuklarda sağlıklı harcama alışkanlıkları oluşturmak ve tasarruf bilincine sahip bireyler yetiştirmek ebeyevnlerin en önemli görevlerinden biri! Fakat çocuğunuzu sıkmadan, kavramların ağırlığında kaybolmadan, konunun ciddiyetini koruyarak ve yaşına uygun bir şekilde anlatabilmek için yardıma ihtiyacınız olabilir.

  Ekonominin Kahramanı Çocuklar Projesi, işte bu noktada size yardımcı oluyor! Bu bölümdeki videoları izleyerek, çocuklarınıza harçlık, harcama ve birikim gibi kavramları anlatmanın ipuçlarını yakalayabilir, uzman önerilerinden faydalanabilirsiniz.